قیمت نفت با سیگنال های مثبت تقاضا بالا رفت

به گزارش کلاه عطا، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نشانه های بهبود تقاضا و برداشت از ذخایر نفت آمریکا افزایش پیدا کرد اما نگرانی ها نسبت به تبعات اقتصادی پاندمی ویروس کرونا رشد قیمت ها را محدود کرد.

قیمت نفت با سیگنال های مثبت تقاضا بالا رفت

به گزارش کلاه عطا، بهای معاملات آینده نفت برنت با 23 سنت معادل 0.7 درصد افزایش، به 34 دلار و 88 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت با 14 سنت معادل 0.4 درصد افزایش، به 32 دلار و 10 سنت در هر بشکه رسید.

قرارداد ژوئن وست تگزاس اینترمدیت روز سه شنبه با 2.1 درصد افزایش، در 32 دلار و 50 سنت در هر بشکه بسته شد و از تکرار آشفتگی ماه گذشته که در زمان انقضای قرارداد مه به زیر صفر سقوط کرده بود، اجتناب کرد.

قیمتهای نفت در طول سه هفته گذشته فرایند افزایشی داشته اند و هر دو شاخص قیمت روز دوشنبه برای نخستین بار در بیش از یک ماه گذشته به بالای مرز 30 دلار صعود کردند که تحت تاثیر کاهش تولید چشمگیر توسط کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت و نشانه های بهبود تقاضا روی داد.

در این بین، موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه گفت که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 15 مه، به میزان 4.8 میلیون بشکه کاهش پیدا کرده و به 521.3 میلیون بشکه رسیده است. آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا بعدازظهر روز جاری منتشر می شود.

کیم کوانگ رائه، تحلیلگر شرکت سامسونگ سکیوریتیز در این باره گفت: بازارهای نفت نسبت به سطح بالای ذخایر نگران بوده اند اما روز گذشته انقضای قرارداد ژوئن وست تگزاس اینترمدیت و آغاز معاملات قراردادهای تحویل ژوییه به آرامی انجام گرفت زیرا نگرانیها نسبت به محدودیت ظرفیت مخازن نفت کمتر شده و تقاضا در کوتاه مدت بهبود پیدا کرده است.

اما تداوم نگرانیها نسبت به تبعات اقتصادی پاندمی ویروس کرونا به خصوص در آمریکا که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است، فرایند رشد قیمتها را محدود نگه داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه گفت که اخراجهای اجرا شده از سوی دولتهای ایالتی و محلی، فرایند بهبود اقتصاد آمریکا را کند خواهد کرد. اریک روزنگرن، رییس بانک فدرال رزرو بوستون اظهار کرد که نرخ بیکاری آمریکا احتمالا تا انتها امسال دو رقمی خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت نفت با سیگنال های مثبت تقاضا بالا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت با سیگنال های مثبت تقاضا بالا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید