خبرنگاران اعلام شرایط فوق العاده 2 هفته ای در بیروت از سوی شورای وزیران لبنان

به گزارش کلاه عطا، تهران- خبرنگاران- شورای وزیران لبنان در پی انفجار روز چهارشنبه گذشته در بیروت پایتخت این کشور، دو هفته حالت فوق العاده در این شهر اعلام و خاطر نشان کرد که مدت مزبور قابل تمدید است.

خبرنگاران اعلام شرایط فوق العاده 2 هفته ای در بیروت از سوی شورای وزیران لبنان

به گزارش خبرگزاری لبنان، منال عبدالصمد وزیر اطلاع رسانی این کشور روز چهارشنبه گفت: شورای وزیران امروز در نشستی اضطراری به ریاست میشل عون رییس جمهوری که حسان دیاب نخست وزیر نیز حضور داشت، تدابیر مربوط به مقابله با پیامدهای انفجار شدید روز گذشته در بندر بیروت را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.

در این جلسه همچنین اعتباراتی از جمله برای بیمارستان ها به منظور تامین هزینه درمان مجروحان حادثه، پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان و نیز تامین گندم مورد لبنان تخصیص یافت.

این جلسه همچنین خواستار تشکیل یک هسته بحران شامل: نخست وزیر و معاون وی، وزیر دفاع مدنی و همچنین وزیران اقتصاد، بهداشت، کار، کشور، شهرداری ها، امور خارجه و امور اجتماعی و نیز فرمانده ارتش به منظور پیگیری این فاجعه در تمامی زمینه ها شد.

تماس با سفارتخانه ها برای دریافت کمک های مورد نیاز و ایجاد صندوقی ویژه در این زمینه، تدوین مکانیزمی برای واردات شیشه، اسکان خانواده های خسارت دیده، بازگشایی مدارس، کنترل قیمت مواد مورد نیاز برای ترمیم خسارت های وارده، از دیگر تصمیات جلسه امروز دولت لبنان به شمار می رود.

عصر دیروز سه شنبه در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، 113 نفر کشته و بیش از 4 هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اعلام شرایط فوق العاده 2 هفته ای در بیروت از سوی شورای وزیران لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعلام شرایط فوق العاده 2 هفته ای در بیروت از سوی شورای وزیران لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید