کشته شدن 4 نظامی ترکیه در درگیری های لیبی

به گزارش کلاه عطا، گروه موسوم به ارتش ملی لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر از کشته شدن چهار نظامی ترکیه و یک تروریست سوری در محور درگیری های طرابلس پایتخت لیبی اطلاع داد.

کشته شدن 4 نظامی ترکیه در درگیری های لیبی

به گزارش گروه بین الملل کلاه عطا، نیروهای تحت امر خلیفه حفتر یکشنبه شب(دیشب) اعلام کردند که در درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در محورهای جنوبی طرابلس، چهار نظامی ترکیه و یک تروریست سوری کشته شدند.

سرتیپمبروک الغزوی فرمانده گروه عملیات منطقه غربی وابسته به ارتش ملی لیبی گفت : نظامیان ترکیه در نتیجه محاصره طولانی توسط یگان های نظامی وابسته به ارتش ملی در محور عین زاره کشته شدند و یک سرنموده سوری نیز در اثر جراحت زیاد پس از اسارت گرفته شدن جان باخت.

وی اضافه نمود که اجساد این کشته ها در نزد نیروهای حفتر است و هیچ مانعی برای تحویل آن ها به خانواده هایشان به وسیله هلال احمر لیبی وجود ندارد.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، الغزوی توضیح داد، تروریست سوری پیش از مرگش به وجود 10 ترکیه ای و هشت سوری در مکان درگیری و فرار آن ها پس از هدف قرار دریافت خودروی زرهی آن ها اذعان کرد. به گفته او، این افراد از پایگاه نظامی معیتیقه درخواست یاری کردند اما به دلیل محاصره نیروهای یاریی نتوانستند به این مکان برسند.

از سوی دیگر احمد المسماری سخنگوی رسمی نیروهای حفتر از ترکیه خواست تا با هدف تحویل دریافت خودروی زرهی ترکیه ای و اجساد نظامیانی که داخل این خودرو بودند، با آن ها تماس بگیرد.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

نیروهای تحت امر حفتر از چهارم آوریل 2019 حمله به طرابلس پایتخت لیبی و مقر دولت السراج را شروع نموده اند و در کوشش برای نفوذ به این شهر و سیطره بر آن هستند اما به دلیل مقاومت نیروهای السراج هنوز پیروز نشده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته شدن 4 نظامی ترکیه در درگیری های لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 4 نظامی ترکیه در درگیری های لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید