چگونه سهام عدالت خود را آزاد کنیم؟

به گزارش کلاه عطا، مشمولان سهام عدالتی که کد بورسی ندارند، در صورتیکه روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، باید در سامانه سجام ثبت نام نمایند.

چگونه سهام عدالت خود را آزاد کنیم؟

به گزارش مهر؛ مهدی طریحی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان خصوصی سازی گفت: آن دسته از هموطنان عزیز سهام دار عدالت که کد بورسی ندارند، در صورتیکه روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، می بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) با نشانی اینترنتی www.sejam.ir مطابق با دستورالعمل و فرآیند های مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند.

وی ادامه اضافه کرد: در فرآیند عملیاتی سامانه سهام عدالت، پس از آنکه سهام دار وارد سامانه سهام عدالت شده و یکی از دو روش آزادسازی را انتخاب کند، شماره ملی آن فرد در بانک اطلاعاتی سامانه به شیوه آزاصورتیکه روش آزاد سازی مستقیم را انتخاب نموده باشند، می بایست متعاقباً نسبت به ثبت نام در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) با نشانی اینترنتی www.sejam.ir ذیل و مطابق با دستورالعمل و فرآیند های مربوطه نسبت به دریافت کد سجام اقدام کنند. د. سازی انتخاب شده اختصاص داده می گردد. مقرر شده تا اطلاع ثانوی، این اطلاعات بصورت هفتگی برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای انجام مراحل آینده، ارسال گردد.

طریحی در پاسخ به این سوال که چرا ثبت نام در سجام، پیش شرط آزاد سازی سهام عدالت قرار نگرفت تا افرادی که آگاه نیستند نیز بالاجبار در آن ثبت نام کنند، گفت: به دلیل حجم بسیار بالای تعداد سهام داران سهام عدالت و جلوگیری از ازدحام مراجعات مردم جهت انجام مراحل چندگانه دریافت کد سجام، پیش بینی شد که افراد به مرور و در فرصت مناسب در این خصوص اقدام کنند.

وی در انتها گفت: پس از انتقال اطلاعات به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات رسانی های آینده به وسیله بستر های ارتباطی توسط شرکت مذکور، خطاب به سهام دارانی که فاقد کد سجام هستند انجام خواهد.

منبع: فرارو

به "چگونه سهام عدالت خود را آزاد کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سهام عدالت خود را آزاد کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید