چگونه با روشی سالم وزن کم کنیم؟

به گزارش کلاه عطا، برای اینکه وزن کم کنید باید بدنتان را به سمتی راهنمایی کنید که از چربی های ذخیره شده به عنوان منبع تأمین انرژی استفاده کند.

چگونه با روشی سالم وزن کم کنیم؟

به گزارش گروه اجتماعی کلاه عطا، رژیم های سخت و ورزش های شدید، هیچ کدام روش مناسبی برای کاهش وزن محسوب نمی شوند. کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی سالم، متعادل و کم کالری سخت است این امر به انگیزه عالی و کنترل قوی عادات غذایی احتیاج دارد.

غذا راکامل بجوید

جویدن بیشتر غذا نه تنها موجب کاهش وزن شما می گردد، بلکه کار هضم غذا در معده را نیز آسان تر می نماید. چراکه که طولانی تر شدن جویدن باعث می گردد تا غذا با آنزیم های دهان تماس بیشتری داشته و راحت تر هضم گردد. در نتیجه شما بعد از خوردن غذا احساس سنگینی نخواهید کرد.

زمانی سمت غذا بروید که واقعا گرسنه هستید

برای خوردن غذا به شکم خود توجه کنید و هرگاه که احساس گرسنگی داشتید، غذا بخورید. این کار باعث تغییر در برنامه های غذایی شما می گردد. آنگاه خواهید دید که وعده های غذایی شما کمتر شده و فاصله آن ها از هم بیشتر می گردد.

بیشتر بخوانید

معده درد خود را با این دمنوش درمان کنید

حذف غذا های پرکالری

غذا های پرچرب و شیرین را از وعده های غذایی خود حذف کنید. می توانید مواد پرکالری را با مواد غذایی خوشمزه و کم کالری جایگزین کنید؛ تغییر رنگ بشقاب می تواند از پرخوری جلوگیری نموده و در نتیجه باعث کاهش غذای مصرفی توسط افراد گردد. طبق این تحقیقات پیرامون راه های سریع کاهش وزن وقتی شما رنگ بشقابتان را تغییر می دهید، توجه شما به این تغییر رنگ جلب شده و میزان غذای کمتری را نوش جان می کنید.

خواب مناسب داشته باشید

بی خوابی در شب باعث می گردد شکم شما تا دو برابر حجم معمولی باد کند. علاوه برآن اگر شما شب نخوابید، احتمال اینکه در روز بعد غذای بیشتری میل کنید افزایش پیدا می نماید.

نوشابه ها را از برنامه غذای خود حذف کنید

هر 12 اونس نوشابه حاوی 150 کالری است؛ بنابراین حذف یک نوشابه در روز از رژیم غذایی شما 1050 کالری در هفته، برای شما صرفه جویی خواهد نمود. بعضی افراد می گویند ما از نوشابه های بدون کالری استفاده می کنیم، اما باید گفت این یک باور غلط است، زیرا افرادی که به طور منظم نوشیدنی های رژیمی مصرف می نمایند، در واقع دارند وزن خود را افزایش می دهند. به عنوان یک جایگزین خوب، آب بنوشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چگونه با روشی سالم وزن کم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با روشی سالم وزن کم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید