واکنش پامپئو به اظهارات روحانی

به گزارش کلاه عطا، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر به اظهارات اخیر رئیس جمهور ایران درباره مانع تراشی واشنگتن در ارسال دارو و کمک های بشردوستانه به ایران واکنش نشان داد.

واکنش پامپئو به اظهارات روحانی

به گزارش گروه بین الملل کلاه عطا، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا به اقدام ایران در رد کمک های به ظاهر بشردوستانه آمریکا واکنش نشان داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: حسن روحانی به جای ابداع دلایلی برای متهم کردن آمریکا به دلیل سوء مدیریت بزرگ دولتش در شیوع ویروس ووهان در ایران، می تواند با بله گفتن به پیشنهاد کمک های بشردوستانه ما، بهتر به مردم ایران خدمت کند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران دو روز پیش در تماس تلفنی با قیس سعید رئیس جمهور تونس با بیان اینکه دولت آمریکا در این شرایط سخت شیوع بیماری هم اقدامات ظالمانه و تحریمی خود علیه ملت ایران را تشدید کرده، گفت: جلوگیری از ارسال دارو ، کمک های بشردوستانه و روابط بانکی ایران برای تامین نیازمندی های مردم در تعارض با قواعد انسانی و قوانین سازمان ملل متحد است.

روحانی تاکید کرد که کشورهای جهان باید این اقدامات ضد بشری آمریکا را محکوم و آنها را دعوت کنند تا به قوانین سازمان ملل و مبانی انسانی بازگردند.

ادامه تحریم های مالی آمریکا علیه ایران در حالی ادامه دارد که سازمان ها و کشورهای جهان و حتی شخصیت های آمریکایی، خواستار لغو این تحریم ها شده اند، چرا که این تحریم ها به گفته آن ها مانعی در برابر تلاش های تهران برای مقابله با کروناست.

میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش چند روز پیش در پیامی در توئیتر نوشت: حامیان سیاست فشار حداکثری آمریکا در تلاش هستند تا به توجیه بپردازند. آنها می گویند که ارسال غذا و دارو به ایران تحریم نشده است. این درست است اما واقعیت این است که حتی کالاهای کاملا بشردوستانه نیز به دلیل محدودیت های مالی قابلیت انتقال به ایران به شیوه معمول را ندارد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش پامپئو به اظهارات روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پامپئو به اظهارات روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید