محرز: فریز مواد غذایی ویروس کرونا را از بین می برد

به گزارش کلاه عطا، عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فریز مواد غذایی موجب از بین رفتن ویروس کرونا می شود.

محرز: فریز مواد غذایی ویروس کرونا را از بین می برد

به گزارش گروه اجتماعی کلاه عطا، عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فریز مواد غذایی موجب از بین رفتن ویروس کرونا می شود.

مینو محرز مبنی بر اینکه آیا فریز مواد غذایی موجب از بین رفتن ویروس کرونا می شود یا نه افزود: ویروس در مقابل فریز خیلی زود از بین می رود.

وی ادامه داد: همچنین ویروس در مقابل گرما نیز خیلی زود از بین می رود.

محرز گفت: ویروس برای زنده ماندن احتیاج به سلول زنده و میزبان دارد و در محیط آزاد ممکن است تا چند ساعت زنده بماند.

فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری درباره مدت زمان بقای ویروس کرونا در محیط آزاد اظهارداشت:، چون اکنون تازه این اپیدمی شروع شده است مدت زمان زنده ماندن ویروس کرونا مشخص نیست، اما ویروس های شبیه به آن، حداکثر تا 48 ساعت قابلیت زنده ماندن دارد.

بیماری جدید کرونا با نام کووید-19 از اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت و تا به امروز 75 هزار نفر را در این کشور مبتلا کرده و جان 2 هزار و 233 تن را گرفته است. ایران بعد از چین دومین آمار فوتی کرونا در جهان را دارد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز دوشنبه گفت: تعداد تلفات بیماری کرونا در ایران به 12 و تعداد مبتلایان به 61 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محرز: فریز مواد غذایی ویروس کرونا را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرز: فریز مواد غذایی ویروس کرونا را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید