لزوم احترام به پیشکسوتان، تیم ملی با قدرت به جام جهانی می رود

به گزارش کلاه عطا، مهدی تاج ظهر امروز در مجمع انتخابات هیات فوتبال استان کردستان، گفت: فوتبال کردستان موانعی را برای توسعه پیش رو دارد که بیشتر آنها در بحث امکانات و بحث های اقتصادی است که باید پیش از هر چیزی یک منبع اقتصادی را برای رسیدن به توسعه پایدار فوتبال در کردستان فراهم کرد.

لزوم احترام به پیشکسوتان، تیم ملی با قدرت به جام جهانی می رود

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

مهدی تاج گفت: در سنندج و دیگر شهرهای کردستان سرمایه گذارهای بزرگ وجود ندارند و همانطور که همه آگاه هستند بسیاری از باشگاه هایی که در لیگ برتر و یا دسته اول کشور حضور دارند وابسته به یک کارخانه و یا یک سرمایه گذار بزرگ هستند و برای آنان امکانات را فراهم نموده و می توانند در سطح اول فوتبال کشور حضور یابند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در استان کردستان این امکان وجود ندارد اما با همین شرایط سخت اقتصادی و محیطی که وجود دارد، می بینیم که تیم بانوان کردستان در لیگ برتر در صدر جدول قرار گرفته است و این خود بسیار جای قدردانی دارد که با تمام کمبود امکانات و منابع اقتصادی توانسته اند اینگونه با قدرت در سطح اول کشور حضور داشته باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: در حال حاضر نیز شاهد هستیم که تعدادی از بازیکنان تیم نونهالان بانوان و همچنین فوتبال ساحلی کشور نمایندگان باشگاه های فوتبال کردستان هستند و این بسیار ارزشمند است و سهم کردستانی ها در تیم های ملی کشور زیاد است.

تاج در بخش دیگری از سخنان خود به احترام به پیشکسوتان فوتبال تاکید نمود و یادآور شد: احترام به پیشکسوتان فوتبال احترام به خود آدم است و اگر کسانی که سال ها در این عرصه زحمت کشیده اند و دغدغه این ورزش را دارند باید مورد احترام ما قرار گیرند.

وی بیان نمود: ممکن است پیشکسوتان حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند و یا نظرات موافق و یا مخالف ما داشته باشند که نمی توان همه آنها را اجرایی دانست، اما می توان با گوش دادن به این صحبت ها و گفت و گو با آنان بسیاری از مسائل و سوتفاهم ها را حل کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در جلسات بسیاری بوده زمانی که کیروش را برای تیم ملی ایران آوردیم بسیاری به ما این اعتراض را داشتند که چرا این مربی انتخاب شده است، اما بعد از آنکه کیروش رفت همان افراد باز هم به ما خرده گرفته اند که چرا گذاشته ایم کیروش برود و این دست اعتراضات همواره وجود دارد و وقتی ما یک مسئولیت را می پذیریم باید آمادگی شنیدن این موارد را نیز داشته باشیم.

تاج گفت: در همین بحث اخیر نیز در مورد ویلموتس سرمربی تیم ملی بعضی افراد اعلام می نمایند که باید میلیون ها دلار به این مربی باید بابت فسخ قرارداد غرامت پرداخت کنیم در حالی که ما بارها اعلام نموده ایم در صورتی که هر کدام از طرفین خواستار فسخ قرارداد باشند تنها سه ماه از مبلغ کل قرارداد را باید به عنوان غرامت پرداخت نمایند.

وی اضافه کرد: در این مدت ما هر چه این بحث را عنوان نموده ایم و در حالی که قرارداد نیز در دست ما است اما بعضی حرف خود را می زنند و ممکن است به واسطه بعضی موارد همچنان این صحبت ها را نیز همچنان عنوان نمایند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما مکلف هستیم و وظیفه داریم که جوابگوی افکار عمومی و عامه مردم در بحث های مختلف باشیم و هر چند بار نیز لازم باشد این صحبت ها را تکرار می کنیم و بدون شک نیز هیچ نگرانی از بابت عدم صعود به جام جهانی نداریم و با قدرت در این دوره نیز به جام جهانی راه می یابیم.

تاج یادآور شد: در مورد حواشی ایجاد شده برای برگزاری این انتخابات نیز ما وقتی شنیدیم عده ای از پیشکسوتان این عرصه معترض هستند پیش از برگزاری انتخابات مجمع با آنان نشستی برگزار کردیم و تمام نقدها آنان را نیز شنیدیم که با جوابگویی مناسب بسیاری از موارد مورد اختلاف نیز حل شد.

وی بیان نمود: تنها اعضای مجمع نمی توانند فوتبال این استان را اداره نمایند و بدون شک نیز بهترین راهکارها در رسیدن به توسعه در این عرضه توسط این افراد ارائه نمی گردد و به همین دلیل باید در کنار فعالیت های خود از حمایت های پیشکسوتان استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما نیز در فدراسیون فوتبال برای پیگیری امور خود نیازمند تعامل با دیگر نهادها هستیم به طوری که تا چند سال قبل ما تنها با یک نامه با استفاده از مطالباتمان در فدراسیون فوتبال (فیفا) می توانسیتیم دستمزد مربیان خود را پرداخت کنیم اما امروز فیفا اعلام می نماید که هیچ بانکی حاضر نیست پولی که به ایران مربوط را تحویل بگیرد و این مسائل ما را دوچندان نموده است.

تاج گفت: با تمام این تفاسیر اعضای مجمع در کردستان باید بدانند با کمبود امکانات و منابع اقتصادی بسیاری روبرو هستند و در این شرایط است که حمایت بیشتر پیشکسوتان این عرصه می تواند بخشی از مسائل را حل نماید.

وی اضافه کرد: از رئیس جدید هیئت فوتبال کردستان نیز انتظار دارم که به بحث فوتبال ساحلی که ورزش کم هزینه و در مقابل پر سودی است جدی تر ورود پیدا کند و زمینه رشد در این حوزه در کردستان به حوبی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لزوم احترام به پیشکسوتان، تیم ملی با قدرت به جام جهانی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم احترام به پیشکسوتان، تیم ملی با قدرت به جام جهانی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید