طالبان: خروج نیرو های خارجی راه مذاکرات بین الافغانی را هموار می نماید

به گزارش کلاه عطا، گروه طالبان خاطرنشان کرد که مسئله برقراری آتش بس تنها در مذاکرات بین الافغانی مطرح خواهد شد و پیش شرط این تبادل نظر ها نیز آزادی زندانیان است.

طالبان: خروج نیرو های خارجی راه مذاکرات بین الافغانی را هموار می نماید

به گزارش گروه بین الملل کلاه عطا، طالبان پس از رد درخواست دولت افغانستان برای اعلام آتش بس در بیانیه ای گفت که براساس توافقنامه قطر مسئله آتش بس در مرحله سرانجامی توافقنامه است و نخست باید خروج نیرو های خارجی و آزادی زندانیان صورت گیرد تا راه برای مذاکرات بین الافغانی هموار گردد.

بر اساس این بیانیه، آتش بس در مذاکرات بین الافغانی باید آنالیز گردد و پس از توافقنامه قطر باید عملی گردد.

طالبان می افزاید که مقامات آمریکایی و افغان بطور مکرر از توافقنامه قطر تخطی می نمایند و باوجود تهدید کرونا، زندانیان براساس توافقنامه هنوز آزاد نشده اند.

براساس توافقنامه قطر قرار است که 5 هزار نفر از زندانیان طالبان آزاد شوند و این گروه نیز هزار زندانی نزد خود را آزاد کند؛ تا به امروز، اما دولت افغانستان در مجموع 550 نفر و طالبان نیز 60 نفر را آزاد نموده اند.

این گروه ادامه داد که اشرف غنی برای چندمین بار در حالی خواهان آتش بس توسط این گروه است که در مقابل اجرای توافقنامه، که براساس آن هر دو طرف باید به سرانجام اشغال، شروع مذاکرات بین الافغانی و بالاخره آتش بس و حل بنیادین مسئله می رسیدند، مانع ایجاد می نماید.

طالبان توضیح داد که این گروه تنها نسبت به آنچه در توافقنامه قبول نموده متعهد است و توافق قطر مرحله به مرحله اجرا گردد.

این گروه از اشرف غنی نیز خواست تا به جای خواسته های نامعقول و یا پیش از وقت، به اجرای توافقنامه حق اولیت دهد و در این راستا از تعلل و تاخیر بی مورد خودداری کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طالبان: خروج نیرو های خارجی راه مذاکرات بین الافغانی را هموار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: خروج نیرو های خارجی راه مذاکرات بین الافغانی را هموار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید