زالی: تهران با کرونا پلاس روبرو است ، کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران

به گزارش کلاه عطا، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه در این استان به جای کرونا با کرونا پلاس روبرو هستیم، گفت: این ویروس به جز ابعاد پیچیده بیولوژیکی، ابعاد اجتماعی، فرهنگی و مالی دارد و تقریبا همه دستگاه ها در سطح استان را دچار تغییر خواهد نمود.

زالی: تهران با کرونا پلاس روبرو است ، کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران

به گزارش کلاه عطا به نقل از ایرنا، علیرضا زالی در شورای اداری استان تهران با بیان اینکه کرونا مدت طولانی در زندگی ما حضور خواهد داشت، افزود: اینکه بیماری چه زمانی زدوده خواهد شد و افول قطعی آن چه زمانی خواهد بود کاملا نامشخص و نامعین است.

وی بیان کرد: بسیاری از تحولاتی که به نظر می رسد منجر به تقلیل آثار بیولوژیک باشد تا به امروز ناموفق بوده، بیماری ای که هنوز درمان قطعی ندارد و مصون سازی توسط واکسن برایش محقق نشده است و هر روز هم ابعاد جدیدی از آثار و علائم آن در مجامع جهانی جلوه پیدا می نماید.

زالی با بیان اینکه نظرسنجی ها نشان می دهد که 44.6 درصد مردم تهران بخاطر حضور در محل کار از خانه خارج می شوند گفت: پیشنهاد شده است که از ظرفیت دورکاری دستگاه های دولتی با نگاه جهادی با توسعه دولت الکترونیک استفاده گردد تا به این طریق حداکثر صرفه جویی در حضور فیزیکی نیروی انسانی دستگاه های دولتی انجام گیرد.

زالی اظهارداشت: لیستی از مشاغل پر خطر در ارتباط با کرونا در استان تهران آماده شده است که تا حدی که ظرفیت انعطاف پذیری دستگاه ها اجازه دهد، باید از فرصت دور کاری استفاده کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این صرفه جویی در نیروی انسانی باید به گونه ای صورت گیرد که جریان اداری دچار سکون و اشکال نگردد و به حالت متعارف در بیاید.

وی اظهار داشت: باید از فرصت شیوع کرونا بهره گرفت و زمینه تحقق کامل و تام دولت الکترونیک را فراهم کرد تا به این طریق ضمن رعایت حقوق شهروندی، بحث دورکاری و اجرای شیوه نامه های بهداشتی نیز مد نظر قرار گیرد.

زالی ادامه داد: در استان تهران سبک نوینی از مدیریت به دلیل وجود شرایط خاص و پیچیدگی های مختلف طراحی شد و به تبع آن هماهنگی های میان 25 دستگاه اجرایی که مستقیما در کنترل و مدیریت کرونا مسئولیت داشتند، به عمل آمد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: اگر این تدابیر مدیریتی ویژه نبود، بسیاری از خصوصیاتی که در این استان به سبب حضور جمعیت کلان و تراکم بالای جمعیتی وجود دارد می توانست کار مدیریت کرونا را سخت تر کند.

وی استان تهران را مرکز ثقل بهداشت و درمان کشور معرفی و تاکید نمود: این استان صندلی ویژه ای دارد و علاوه بر گلوگاه سیاسی و مالی کشور بودن، همه عرصه های مدیریتی کشور با مداخله در سطح تهران دستخوش تغییر می شوند.

زالی به کمبودهای نسبی این استان در زیر ساخت های بهداشتی و درمانی اشاره نمود و ادامه داد: این زیر ساخت ها اساسی هیچ تناسبی با میزان جمعیت و چگالی آن ندارد و شرایط در آن کاملا راهبردی و متفاوت است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در شهر تهران به شرایط رعایت فاصله اجتماعی در سطح استان تهران از ابتدا تا به امروز اشاره نمود و گفت: متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند در زمان آغاز اجرای این طرح به طور متوسط 62 درصدبود که پس از 2 هفته به 28 درصد تقلیل یافت و پس از آن به 11 درصد و در نهایت اکنون در بعضی واحدها و بخش ها به کمتر از 9 درصد رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "زالی: تهران با کرونا پلاس روبرو است ، کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: تهران با کرونا پلاس روبرو است ، کاهش شدید رعایت پروتکل های بهداشتی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید