زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به روایت تصاویر

به گزارش کلاه عطا، در 11 تیر ماه سال 1375 نام خانه ای در میان آثار ملی ایران ثبت شد که در دوره قاجار ساخته شده بود.

زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به روایت تصاویر

مسلماً در زمان ساخت، کمتر کسی تصور می کرد این خانه که در خیابان امام خمینی، جنب خیابان صالحی شهر خمین قرار گرفته، بستر رشد و بالندگی یکی از تأثیرگذارترین اشخاص تاریخ بشریت باشد.

به طور حتم حدس زده اید که این خانه، خانه پدری امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی است. امروز خانه پدری سید روح الله خمینی (ره) تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری شهر خمین شده است.

خمین یکی از شهر های استان مرکزی و زادگاه سید روح الله خمینی (ره) است. محدوده این شهر که در فاصله 320 کیلومتری تهران واقع شده، در گذشته جزئی از ناحیه پهناور بلاد جبال (عراق عجم) بوده و نخستین آریایی ها و پارس ها در آن سکونت نموده اند.

شهر خمین در طول تاریخ با نام های متعددی چون مدیا، خمیهن و کمره شناخته شد. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به تیمچه بازار خمین، مسجد جامع خمین، قلعه سالار محتشم، باغ شهابیه و امامزاده ریحان اشاره نمود.

قلعه سالار محتشم به دست میرزا علی خان سالار محتشم در دوره قاجار ساخته شده است. مردم خمین این بنا را با نام موزه مردم شناسی خمین می شناسند.

تپه قلعه دور، تپه قلعه رباط آغاج، قلعه قره سی، عمارت امیر مفخم بختیاری، عمارت کشاورز صدر، غار زاغه بزرگه، تپه قبرستان چغا سیف الدین، گورستان دانیان و حمام لکان در استان اراک و در اطراف شهر خمین قرار گرفته است.

باشگاه کلاه عطا

منبع: گردشبان

به "زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به روایت تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران به روایت تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید