ریزش 31 هزار واحدی شاخص بورس پایتخت

به گزارش کلاه عطا، خبرنگاران :کار بازار سرمایه امروز هم مانند روزهای اخیر نزولی به انتها رسید و شاخص این بازار که در ساعات ابتدایی معاملاتی روندی صعودی داشت، بیش از 31 هزار واحد کاهش یافت.

ریزش 31 هزار واحدی شاخص بورس پایتخت

به گزارش کلاه عطا به نقل از ایسنا، شاخص کل بازار سرمایه امروز با 31 هزار و 164 واحد کاهش به رقم 928 هزار و 676 واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 5622 واحد کاهش یافت و عدد 312 هزار و 659 واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار 772 هزار معامله انجام دادند که 63 هزار و 163 میلیارد ریال ارزش داشت.

در بازار امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و بانک اقتصاد نوین نمادهای پربیننده بورس را تشکیل دادند.

شاخص کل فرابورس نیز با 197 واحد ریزش به کانال 10 هزار واحد بازگشت و رقم 10 هزار و 825 واحد را ثبت کرد. در این بازار 619 هزار معامله به ارزش 62 هزار و 187 میلیارد ریال انجام شد.

در این بازار پتروشیمی مارون و سنگ اهن گهر زمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و فلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری صبا تامین و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، سیمان لار سبزوار، بانک دی، پتروشیمی زاگرس، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و فولاد هرمزگان جنوب نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

منبع: اقتصادنیوز

به "ریزش 31 هزار واحدی شاخص بورس پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش 31 هزار واحدی شاخص بورس پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید