درخواست الکاظمی برای تقویت روابط عراق و آمریکا

به گزارش کلاه عطا، فارس نوشت: نخست وزیر عراق در دیدار با رئیس جمهور آمریکاشمن تأکید بر تقویت روابط بین این دو کشور، مداخلات ترکیه در شمال عراق را مردود دانست.

درخواست الکاظمی برای تقویت روابط عراق و آمریکا

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق که به واشنگتن سفر کرده در دیدار با رئیس جمهور آمریکا گفت که بغداد به دنبال تقویت روابط خود با واشنگتن است.

کاظمی عصر امروز پنجشنبه در کاخ سفید مورد استقبال ترامپ قرار گرفت و طی نشست خبری مشترکی، مداخلات ترکیه در شمال کشورش را مردود دانست و گفت که عراق هرگز اجازه مداخله به آنکارا در شمال این کشور را نخواهد داد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت که دولت عراق از مشارکت و سرمایه گذاری ایالات متحده آمریکا در عراق استقبال می کند و به دنبال تقویت روابط دوجانبه است.

کاظمی گفت: آمریکا به عراق در مقابله با گروه ترورستی داعش یاری رساند و ما در راستای ایجاد روابطی که به نفع مصالح دو کشور باشد، همکاری و تلاش می کنیم.

رئیس جمهور آمریکا نیز در این نشست خبری مدعی شد که عراق دارای حاکمیت سیاسی است و از این رو، مناسب نیست که آمریکایی ها برای مدت طولانی در این کشور حضور نظامی داشته باشند.

رسانه های عراقی امروز عصر از قول ترامپ نوشتند که او گفته است شمار بسیار کمی از نیروهای آمریکا در عراق مانده و آن ها نیز در عرض سه سال آینده، خاک این کشور را ترک خواهند کرد.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست الکاظمی برای تقویت روابط عراق و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست الکاظمی برای تقویت روابط عراق و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید