خبرنگاران 4800 عدد ماسک در مناطق روستایی بوکان تولید شد

به گزارش کلاه عطا، مهاباد- خبرنگاران- سرپرست بخشداری مرکزی بوکان گفت: اهالی 2 روستای شهریکند و برده زرد از توابع این بخش، چهارهزار و 800 عدد ماسک تولید و بین خانواده های روستایی توزیع کردند.

خبرنگاران 4800 عدد ماسک در مناطق روستایی بوکان تولید شد

حسن خضری روز پتجشنبه در گفت و گو با خبرنگار کلاه عطا گفت: در اقدام خودجوش مردمی و با همکاری اعضای شورای روستا و دهیاران این روستاها، ماسک های 2 لایه بهداشتی برای کمک به فرایند پیشگیری از بیماری همه گیر کرونا در روستاها دوخته و تحویل مردم شد.

وی با بیان اینکه برای دوخت این تعداد ماسک 15 میلیون ریال از محل خودکمک دهکمک هزینه شده است، افزود: ماسک های تولید شده بین روستاهای شهریکند، قره براز، درویشعلی، اینگی کند و برده زرد و 400 ماسک دیگر در میان افراد کم برخودار شهر بوکان توسط دهیاران توزیع شد.

وی افزود: این میزان ماسک توسط 20 نفر خیاط ساکن در این روستا از ابتدای شیوع بیماری کرونا در بخش مرکزی در این شهرستان تولید و توزیع شده است.

خضری ادامه داد: در روستای برده زرد از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز 300 لیتر آب آژاول توسط مردم تهیه و با استفاده از 26 دستگاه و 54 نفر داوطلب برای ضدعفونی و گندزدایی اماکن استفاده شده است.

وی افزود: در راستای مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع آن، 170 روستای این شهرستان نیز با همکاری بخشداران و دهیاران ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی افزود: برای اجرای این امر یک هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی و گندزدایی روستاهای 2 بخش مرکزی و سیمینه در اختیار دهیاران منطقه قرار گرفت.

به گزارش کلاه عطا بوکان دارای 172 روستا در 2 بخش مرکزی و سیمینه است؛ این شهرستان بعد از ارومیه دارای بیشترین تعداد افراد مبتلا به کروناست.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 4800 عدد ماسک در مناطق روستایی بوکان تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 4800 عدد ماسک در مناطق روستایی بوکان تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید