خبرنگاران بارندگی ها خسارتی در کرمانشاه نداشت

به گزارش کلاه عطا، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد که بارندگی های شدید 24 ساعت گذشته خسارات چندانی در سطح استان به همراه نداشته است.

خبرنگاران بارندگی ها خسارتی در کرمانشاه نداشت

جلیل بالایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار کلاه عطا، اظهارداشت: از بامداد روز سه شنبه تا صبح چهارشنبه به صورت میانگین 60 میلیمتر باران در سطح استان بارید که حجم کم سابقه ای است.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد آب گرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن رودخانه ها بودیم، گفت: روز گذشته شاهد آبگرفتگی شدید در شهرهای، کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقر و اسلام آبادغرب بودیم که با کوشش نیروهای شهرداری ها مشکل رفع شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه یادآور شد: این بارندگی ها خسارت جانی و اقتصادی در پی نداشت و گزارشی مبنی بر گرفتاری افراد در سیلاب نیز به دست ما نرسید.

بالایی با بیان اینکه بارش ها راه یکی از پل های روستایی منطقه سرفیروزآباد را تخریب نموده است، اضافه کرد: در بعضی از مناطق راه دسترسی بعضی روستاها از جمله میان تنگ منصوری دچار آبگرفتگی شده که بزودی فروکش خواهد نمود.

وی با بیان اینکه جاده حمیل به ایلام مسدود شده است، گفت: پس از بارندگی ها در این جاده احتمال ریزش کوه وجود داشت از این رو به منظور جلوگیری از آسیب به مردم این جاده با هماهنگی استانداری ایلام بسته شده بود که به زودی بازگشایی خواهد شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، جاده های علاقه و سیمره اکنون جایگزین جاده حمیل به اسلام آبادغرب شده است.

104 میلیمتر باران در کنگاور

به گفته مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در 24 ساعت گذشته کنگاور با 104 میلیمتر بیشترین و قصرشیرین با 12 میلیمتر کمترین میزان بارندگی را داشتند.

محمد خسروی روز چهارشنبه در گفت و گو با کلاه عطا از خروج سامانه بارشی از استان تا اواسط وقت امروز اطلاع داد و اضافه کرد: در نتیجه فعالیت این سامانه، شهرهای کرمانشاه 84، روانسر 70، سرپل ذهاب 31، اسلام آبادغرب 87، سنقر 60، گیلانغرب 34، پاوه 61، جوانرود 52، صحنه 96، هرسین 91، ثلاث باباجانی 27 و دالاهو 67 میلیمتر بارش داشتند.

وی در مورد پیش بینی فصلی بارش ها نیز اظهارداشت: تا نیمه فروردین ماه آینده همچنان شاهد بارش های معمول و حتی گاها بیشتر از حد معمول خواهیم بود و از اواسط فروردین ماه آینده تا اواخر اردیبهشت ماه که اتمام فصل بارش در استان نیز هست کمتر شدن بارش ها پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بارندگی ها خسارتی در کرمانشاه نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بارندگی ها خسارتی در کرمانشاه نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید