توضیحات همتی درباره حذف 4 صفر از پول ملی

به گزارش کلاه عطا، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تومان و قران همزمان با پول فعلی، در کل کشور جاری و تدریجاً جایگزین اسکناس ها و مسکوکات فعلی می شوند، گفت: واحد پول ملی تومان می شود و هر یک تومان نیز معادل 100 قران خواهد شد.

توضیحات همتی درباره حذف 4 صفر از پول ملی

نمایندگان مجلس طی بررسی لایحه حذف چهار صفر از پول ملی تصویب کردند تا در سه سال آینده واحد پول کشور از ریال به تومان تغییر پیدا کند که در این زمینه، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی گفت: صبح امروز 15 اردیبهشت ماه 1399، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه پیشنهادی دولت، مبنی بر حذف چهار صفر از پول ملی و معین تومان به عنوان واحد پول ملی، که توسط بانک مرکزی ارائه شده بود، به تصویب رسید.

وی ادامه داد: براساس ماده واحده مصوب مجلس، بعد از اقدامات اجرایی مورد نیاز، واحدپول ملی جدید تومان می شود که معادل 10.000 ریال جاری خواهد بود. هر یک تومان نیز معادل 100 قران خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در سرانجام اظهار کرد: تومان و قران همزمان با پول فعلی، در کل کشور جاری شده و تدریجاً جایگزین اسکناس ها و مسکوکات فعلی می شوند. لازم می دانم از هیأت وزیران، کمیسیون های اقتصاد و برنامه و بودجه، خصوصاً نمایندگان مجلس، که امروز با رأی قاطع خود، ماده واحده حذف چهار صفر از پول ملی را به تصویب رساندند، قدردانی کنم.

منبع: فرارو

به "توضیحات همتی درباره حذف 4 صفر از پول ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات همتی درباره حذف 4 صفر از پول ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید