تعویق آزادی زندانیان طالبان به دلیل اختلاف با کابل

به گزارش کلاه عطا، منابع خبری افغانستان اعلام کردند که آزادی زندانیان طالبان، به دلیل اختلافات بین این گروه و دولت افغانستان به تأخیر افتاده است.

تعویق آزادی زندانیان طالبان به دلیل اختلاف با کابل

به گزارش گروه بین الملل کلاه عطا به نقل از طلوع افغانستان، اختلاف میان طالبان با برنامه مورد نظر دولت افغانستان برای آزادی زندانیان همچنان ادامه دارد به طوری که این اختلاف نظر موجب تعویق افتادن برنامه آزادی زندانیان طالبان شده است.

منابعی در گروه طالبان اعلام نموده اند که برنامه چگونگی آزادی زندانیان از طرف دولت افغانستان این فرایند را با چالش روبرو نموده است و ممکن است به مصاحبه های بین گروه های افغان آسیب بزند.

اما بعضی منابع دیگر نوشته اند که دولت افغانستان به دلیل اینکه طالبان حاضر نیست در مورد بازنگشتن زندانیانی که آزاد می شوند به میدان جنگ ضمانت بدهد آزادی این افراد به تأخیر افتاده است.

طالبان تأکید می نماید که پنج هزار زندانی این گروه باید بدون هیچ گونه قید و شرطی بر اساس لیستی که این گروه در اختیار آمریکا داده، آزاد شوند تا فرصت برای مصاحبهی بین گروه های افغان فراهم گردد.

اما دولت افغانستان از طالبان می خواهد ضمانت بدهد که افرادی که از زندان آزاد می شوند نباید به میدان جنگ برگردند.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دولت افغانستان قرار بود یک هزار و 500 زندانی طالبان در مدت 15 روز و در جریان مصاحبه های صلح آزاد شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعویق آزادی زندانیان طالبان به دلیل اختلاف با کابل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق آزادی زندانیان طالبان به دلیل اختلاف با کابل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید