تحویل تمام تعهدات ایران خودرو تا پایان تیر

به گزارش کلاه عطا، بابک رحمانی معاون فروش ایران خودرو امروز در نشست خبری اظهار کرد: تا به امروز 142 هزار دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 31 درصدی داشته است.

تحویل تمام تعهدات ایران خودرو تا پایان تیر

معاون فروش ایران خودرو افزود: همچنین تا امروز صبح 95 هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 21 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: از شهریور پارسال 200 هزار دستگاه خودرو تعهد معوق داشتیم که این تعداد به 50 هزار دستگاه رسیده است که این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل، 70 درصد بهبود یافته است.

رحمانی گفت: در فروش فوق العاده نیز تعهدات عقب افتاده ای نداریم و در آخرین فروش فوق العاده، توانستیم 60 درصد تعهدات را تحویل دهیم و تا انتها تیر ماه تمام تعهدات مربوط به فروش فوق العاده را تحویل خواهیم داد.

معاون فروش ایران خودرو همچنین اظهار کرد: تولید خودروهای سی کی دی شامل دانگفنگ، سوزوکی و تندر که به دلیل تحریم متوقف شده بود، مشخص تکلیف شده است و برای رفع بخشی از تعهدات باقی مانده نیز در حال رایزنی با مشتریان هستیم و به زودی تحویل می دهیم. باید تاکید کنم که تعهدات سوزوکی زیر 50 دستگاه است.

وی افزود: خودروی جی ال ایکس بنزینی از چرخه تولید خارج شد و همزمان با خروج، کل تعهدات این خودرو تحویل شده است.

رحمانی گفت: از کل خودروهای ما، تعهدات 13 دستگاه به روز است و تمام تعهدات تا انتها شهریور به روز می شود.

معاون فروش ایران خودرو از درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت خبر داد و گفت: درخواست افزایش قیمت به مراجع ذی ربط ارسال شده زیرا نباید بنگاه و ذی نفعانش دچار زیان شوند.

وی افزود: البته درصدی را برای افزایش پیشنهاد نداده ایم و مستندات خود را ارائه کرده ایم تا شورای رقابت و … با بررسی مستندات، میزان افزایش را اعلام کنند.

معاون فروش ایران خودرو در مورد مسائل خودروسازان در تأمین قطعات گفت: با توجه به شرایط، در زنجیره تأمین برخی از قطعات با تأخیر به خط تولید می رسد که این موضوع باعث شده برخی از خودروها با کسری قطعات تولید شود اما با رعایت تمام الزامات کیفی دستگاه ها تحویل مشتری می شود.

رحمانی افزود: ما در تأمین قطعات هایتک مشکل داریم که این موضوع به دلیل مسائل گمرکی و تخصیص ارز است که باید حل شود اما به هر حال هم اکنون تحت کنترل است.

وی همچنین گفت: برای مشتریان خودروی دانگ فنگ قرار شده خودروی دنا پلاس را تحویل دهیم.

در ادامه این نشست پناهی در مورد خودروی K132 اظهار کرد: این خودرو نمونه سازی شده و به سمت تولید انبوه رفته است و در شهریور ماه نمونه های صنعتی سازی عرضه می شود. تا به امروز 60 هزار تقاضا برای این خودرو ثبت شده است.

وی در مورد قیمت این خودرو گفت: این خودروی یک محصول استراتژیک است بنابراین در قیمت گذاری روشی را انتخاب می کنیم که در طولانی مدت بتواند در بازار حضور داشته باشد قطعاً قیمت تحت نظارت سازمان نظارتی و در شرایط رقابتی مشخص خواهد شد.

مدیر بازاریابی شبکه های فروش ایران خودرو در مورد افزایش قیمت نهاده های تولید گفت: درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت بر اساس تورم و سایر پارامترها به سازمان ذیربط ارسال شده و شورای رقابت و سازمان حمایت در حال بررسی این درخواست هستند.

پناهی با بیان اینکه قیمت ها باید هر سه ماه یک بار بازنگری شوند، گفت: تا چند روز آینده برای سه ماهه دوم سال 99 قیمت جدید خودروها مشخص و از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام می شود.

وی در مورد سوءاستفاده برخی از کنندگی ها در ثبت نام خودروها گفت: رانتی برای کنندگی ها وجود ندارد و این نهادها دسترسی خاصی برای ثبت نام ندارند و فقط از درگاهی که مشتری از منزل می تواند فرآیند ثبت نام را انجام دهد از همان درگاه می تواند ثبت نام کند.

همچنین اسکویی، مدیر عملیات فروش ایران خودرو در این نشست در مورد تأخیر در تحویل دنا پلاس اتوماتیک گفت: این خودرو مراحل مختلف تولید و تجاری سازی را گذرانده و در اوایل مرداد ماه دعوت نامه ها ارسال خواهد شد.

وی افزود: اسفند ماه قرار بود قطعات اصلی این خودرو وارد خط تولید شود اما به دلیل شیوع کرونا حمل و ترخیص به تأخیر افتاد و تولید این خودرو از فروردین به خرداد ماه موکول شد. زمانی که تعداد تولید به حدی برسد که دعوت نامه های دو ماه را پوشش دهد خودروها را تحویل می دهیم.

اسکویی در مورد تأخیر در تحویل خودروی هایما نیز گفت: تعهد این خودرو از سال 98 باقی مانده که بخش عمده ای از تعهدات عقب افتاده ایران خودرو مربوط به هایما می شود.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو افزود: با توجه به مسائل کرونا و تأخیر چین در تولید، ما نیز دچار تأخیر شدیم که البته برنامه داریم این تعهدات معوق را از بین ببریم.

وی در مورد خودروهای گازسوز نیز گفت: علت تأخیر در تحویل مسائل مربوط به شماره گذاری بود که هنوز حل نشده البته بحث شماره گذاری وانت و تاکسی در حال انجام است.

اسکویی افزود: با حل این مشکل از هفته بعد تاکسی های گازسوز تحویل مشتری ها می شود. هنوز تعداد تحویل مشخص نیست اما به احتمال زیاد فرآیند شماره گذاری 5 هزار تاکسی از هفته بعد شروع می شود.

مدیر عملیات فروش ایران خودرو شرح داد: اما به طور کلی در مورد خودروهای گازسوز باید بگویم در این حوزه موضوعات مربوط به الزامات یورو 5 مطرح است که وزارت صمت و محیط زیست در حال مذاکره در این رابطه هستند تا با پیدا کردن راه حلی مشکل تحویل خودروهای گازسوز را برای سال 99 مرتفع کند.

منبع: تجارت نیوز

به "تحویل تمام تعهدات ایران خودرو تا پایان تیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل تمام تعهدات ایران خودرو تا پایان تیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید