اسکان موقت 2000 خانوار در اثر وقوع زلزله

به گزارش کلاه عطا، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به زلزله 5.7 ریشتری امروز در شهرستان خوی هزار واحد مسکونی بین 50 تا 70 درصد خسارت دیده و از امشب حدود 2000 خانوار اسکان موقت داده می شوند.

اسکان موقت 2000 خانوار در اثر وقوع زلزله

به گزارش کلاه عطا، محمد فرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در مصاحبه با فارس درباره آخرین اقدامات اجرا شده در رابطه با زلزله 5.7 ریشتری صبح امروز که در عمق 6 کیلومتری در شهرستان خوی رخ داد، گفت: 15 هزار نفر متأثر از این زلزله شدند و بلافاصله تیم های ارزیاب هلال احمر، اورژانس و بنیاد مسکن به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: هزار واحد مسکونی بین 50 تا 70 درصد خسارت دیده است، 75 نفر مصدوم شدند که از این تعداد 10 نفر بستری هستند و مابقی از مراکز درمانی مرخص شده اند.

وی گفت: 43 روستا متأثر از این زلزله شده است و حدود 2000 خانوار که امیدواریم تعداد آنها کمتر هم شود اسکان موقت داده خواهد شد و چادر در بین این خانواده ها توزیع می شود.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: از زمان وقوع حادثه تا به امروز به صورت میانگین هر ساعت یک پس لرزه رخ داده که این پس لرزه ها بعد از وقوع زلزله طبیعی است.

وی تأکید کرد: تا به امروز مورد فوتی در اثر این حادثه گزارش نشده است و از سال های گذشته واحدهای مسکونی این منطقه تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند.

منبع: جام جم آنلاین

به "اسکان موقت 2000 خانوار در اثر وقوع زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکان موقت 2000 خانوار در اثر وقوع زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید