اراده فدراسیون نابینایان برای کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو است

به گزارش کلاه عطا، محمدرضا مظلومی در مصاحبه با خبرنگاران با یادآوری رشته هایی که تا کنون ورزشکاران نابینا و کم بینا در آنها پیروز به کسب سهمیه حضور در بازی های پارالمپیک شده اند، گفت: علاوه بر فوتبال 5 نفره تا به امروز در دوومیدانی و جودو هم به ترتیب صاحب 3 و 2 سهمیه شده ایم.

اراده فدراسیون نابینایان برای کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو است

وی شرح داد: البته قطعا تعداد سهمیه های ورزشکاران نابینا و کم بینا برای حضور در بازی های پارالمپیک 2020 بیش از این خواهد شد. به خصوص در دوومیدانی امید زیادی داریم که سهمیه های جدیدی به دست بیاوریم.

به گفته رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان مسابقات بین المللی فزاع که اسفندماه در امارات برگزار می شود یکی از میادین توزیع سهمیه پارالمپیک در دوومیدانی است. وی در این زمینه گفت: دقیقا معین نیست که با چند ورزشکار در این رقابت ها شرکت داشته باشیم اما پیش بینی این است که 4 - 3 سهمیه دیگر به تعداد سهمیه های فعلی اضافه شود.

مظلومی با تاکید بر اینکه ورزشکاران نابینا و کم بینا برای پارالمپیک توکیو نسبت به پارالمپیک ریو شرایط بهتری خواهند داشت، بیان کرد: نکته مهم بحث مدال آوری در این بازی ها است و اینکه ورزشکاران مان بتوانند عملکردی بهتر از ادوار گذشته بازی های پارالمپیک داشته باشند. تا به اینجا از فرایند کسب سهمیه ها رضایت داریم به خصوص اینکه تا حدی هم مطمئن به افزایش آنها هستیم به همین دلیل بخشی از تمرکزمان روی مدال آوری و مهیا شدن شرایط برای آن است.

وی شرح داد: ورزشکاران نابینا و کم بینا در ادوار مختلف بازی های پارالمپیک صاحب مدال شده اند اما تا به امروز مدالی به رنگ طلا در این سطح از بازی ها نداشته ایم. اراده فدراسیون نابینایان و کم بینایان بر این است که در توکیو حتما مدال طلا داشته باشیم. به خصوص در جودو و دوومیدانی بسیار امیدوار به این مهم هستیم.

رئیس فدراسیون نابینایان وکم بینایان همچنین در مورد دوپینگ دو نفر از دوومیدانی کاران این فدراسیون که اخیرا حکم آنها صادر شده است، گفت: ماده مصرفی آرزو خورشیدی حکم درمانی داشت به همین دلیل وی فقط توبیخ کتبی شد اما محرومیت چهارساله محمد بخشی قطعی است. قطعا در مورد دوپینگ و مبارزه با آن فرایند جدی تری را در پیش خواهیم داشت تا مجددا با چنین نتایجی روبرو نشویم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اراده فدراسیون نابینایان برای کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراده فدراسیون نابینایان برای کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید