آنتونی فائوچی: جهان هرگز به روال عادی قبل از کرونا بازنمی گردد

به گزارش کلاه عطا، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا شرح داد که حتی بعد از کشف واکسن و درمانی برای مقابله با کووید-19، جهان هرگز به روال عادی قبل از شیوع این ویروس بازنخواهد گشت.

آنتونی فائوچی: جهان هرگز به روال عادی قبل از کرونا بازنمی گردد

به گزارش گروه بین الملل کلاه عطا، دکتر آنتونی فائوچی مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا روز گذشته (دوشنبه) تأکید کرد که جهان هرگز به روال عادلی و نرمال قبل از شیوع ویروس کرونا بازنخواهد گشت زیرا این ویروس حتی بعد از کشف واکسن و درمان نیز همچنان باقی خواهد ماند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، وی طی یک کنفرانس خبری در کاخ سفید، این پاسخ را به سؤال کلاه عطای داد که دنبال دانستن این مطلب بودند که آیا آمریکا می تواند به روال عادی قبل از شیوع کووید -19 بازمی گردد یا خیر.

فائوچی شرح داد: اگر بازگشت به روال عادی به مفهوم این باشد که طوری عمل کنیم که هرگز مشکل کروناویروس وجود نداشته است، فکر نمی کنم تا به وجود آمدن شرایطی که بتوانیم کاملاً جمعیت را [ با یک واکسن] مورد محافظت قرار دهیم، چنین چیزی اتفاق بیافتد.

وی سپس اینگونه ادامه داد: وقتی می گویید به روال عادی بازگردیم منظورمان این است که یک چیز کاملاً متفاوت از آنچه که در در حال حاضر با آن روبرو هستیم، رخ دهد، زیرا در حال حاضر ما در شرایط فشرده کاهش خسارات (ناشی از شیوع کرونا) هستیم.

این کارشناس بیماری های عفونی شرح داد: ما به تدریج به نقطه ای بازمی گردیم که بتوانیم بعنوان یک جامعه عمل کنیم....اگر بخواهید به شرایط قبل از شیوع کروناویروس بازگردید، احتمالاً هرگز چنین چیزی رخ نخواهد داد زیرا این حقیقت وجود دارد که تهدید (همچنان) وجود دارد.

فائوچی پیش از این پیش بینی کرده بود که ویروس جدید کرونا احتمالاً به صورت فصلی هرسال بازخواهد گشت اما روز گذشته با توجه به شمار درمان های امیدوارکننده و واکسن های احتمالی مقابله با کرونا که در حال حاضر در صف بررسی قرار گرفته است، در خصوص آینده ابراز خوشبینی کرد.

وی ادامه داد که در سایه پیشرفت های علمی، اطمینان دارد که ما هرگز به جایی که در حال حاضر در آن قرار داریم، بازنخواهیم گشت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در کنفرانس خبری، حاضر به اظهارنظر درباره لغو دستور العمل های فاصله گذاری اجتماعی تا 30 آوریل (11 اردیبهشت ماه) در آمریکا نشد.

وی با اینحال شرح داد که آمریکا در دوره ای کوتاه به پیشرفت های چشمگیری در زمینه مقابله با کرونا دست پیدا کرده است و گفت که هفته آینده تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا افزایش می یابد.

ترامپ گفت: این ویروس را شکست خواهیم داد چون دشمن همه ماست و با قدرت خارج خواهیم شد و ما انتظار داشتیم که 150 هزار نفر به دلیل این ویروس کشته شوند اما معتقدم که تلفات از این عدد کمتر خواهد شد.

تا روز گذشته (دوشنبه)، آمار مبتلایان به ویروس ناشناخته کرونا در جهان به یک میلیون و 347 هزار و 566 تن افزایش یافت و در مجموع 74 هزار و 780 نفر جان خود را از دست دادند.

ایالات متحده آمریکا همچنان با 367 هزار و 629 مورد ابتلا و 10 هزار و 941 مورد فوتی، همچنان بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته را در جهان دارد.

طبق این گزارش، نیویورک با بیش از یکصد هزار مورد ابتلا و دو هزار و 935 مورد فوتی، همچنان بعنوان مرکز شیوع کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به حساب می آید. در حال حاضر، میشیگان، لوئیزیانا و جورجیا دیگر نقاط مهمی در آمریکا به حساب می آیند که بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را دارا هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آنتونی فائوچی: جهان هرگز به روال عادی قبل از کرونا بازنمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتونی فائوچی: جهان هرگز به روال عادی قبل از کرونا بازنمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید